6 marca 2024 Aktualności

Hala Targowa w Gdańsku – wyjątkowy projekt Apsys

Należąca do grupy Apsys spółka HAGAP złożyła wniosek o pozwolenie na budowę, dotyczący Hali Targowej w Gdańsku. Hala zostanie odnowiona, elementy historyczne znacznie lepiej wyeksponowane, a zielony rynek i świeże produkty nadal dostępne dla mieszkańców. Koszt inwestycji to 141 mln zł.

Uzyskanie pozwolenia na budowę jest jednym z warunków finalizacji umowy przedwstępnej między Apsys Polska, a spółką Kupcy Dominikańscy (prywatna spółka posiadająca nieruchomość od 2000 r.), zawartej w marcu 2022. Do tego momentu Hala pozostaje własnością Kupców Dominikańskich i będzie funkcjonować tak jak dotychczas.

Hala stanie się miejscem spotkań, których motywem przewodnim będzie sztuka kulinarna. Planowane są w niej restauracje z obsługą kelnerską, stoiska z szerokim wyborem dań kuchni międzynarodowej, zaprojektowane w formie food-hall. Na poziomie –1 oraz na Zielonym Rynku utrzymana zostanie sprzedaż świeżych produktów od lokalnych dostawców.

Autorem projektu wnętrza jest Boris Kudlička, znany scenograf, architekt i projektant, od lat związany z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.

Rewitalizacja budynku zostanie przeprowadzona z zastosowaniem zielonych technologii, poprawiona zostanie także efektywność energetyczna hali.

Pozostałe aktualności