20 marca 2020 Aktualności

WAŻNY KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, informujemy, że centra handlowe zarządzane przez Apsys Polska funkcjonują w ograniczonym zakresie. Otwarte pozostają sklepy spożywcze, sklepy oferujące produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, drogerie, apteki, lokale prasowe, sklepy DIY oferujące artykuły budowlane i remontowe (zamknięte będą w weekendy), sklepy zoologiczne oraz stacje paliw.

Naszym absolutnym priorytetem jako zarządcy jest ochrona zdrowia i zapewnienie bezpieczeństwa klientów, personelu lokali oraz personelu pomocniczego. Podjęliśmy szereg dodatkowych działań oraz wdrożyliśmy specjalne procedury higieniczne. Wyposażenie i urządzenia znajdujące się na terenie części wspólnych – podłogi, elementy małej architektury, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, przyciski wind, klamki, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet są na bieżąco dezynfekowane. Toalety wraz z ich wyposażeniem dezynfekowane są częściej, niż w normalnym trybie. Wprowadzone zostały podajniki z papierem w miejsce suszarek powietrznych. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Na terenie obiektu zamontowano liczne dozowniki z płynem do dezynfekcji. Dodatkowo w godzinach nocnych toalety i pomieszczenia specjalne takie jak np. pokój wyciszenia czy pokój dla rodzica z dzieckiem są ozonowane. Wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

Przypominamy również o:

  • Dokonywaniu zakupów w rękawiczkach jednorazowych
  • Godzinach dla seniorów (codziennie 10.00 – 12.00 jedynie seniorzy mogą dokonywać zakupów)
  • Ograniczeniu liczby osób mogących jednorazowo przebywać na terenie sklepu
  • Zachowaniu 2-metrowego odstępu w kolejce do sklepu i do kasy.

Wszystkich, którzy muszą dokonać zakupów prosimy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i wskazówek personelu sklepu i centrum.

Pozostałe aktualności